Ebru Karaduman

İşte benim hikayem!
Ben 1986 yılında İstanbul’da doğmuş, çok hareketli bir çocuk olduğum için 3 yaşında cimnastik ile tanışmış bir Ebru’yum.


O gün bugündür hala her gün cimnastik yapıyorum ve yaptırıyorum. Öğrenmekten ve öğretmekten hiç vazgeçmiyorum, sanırım hayatta bununla besleniyorum. Erken yaşta tanıştığım cimnastik sporu sayesinde inanılmaz bir cesaret ve özgüvenle yoğrularak büyüdüm.
Çocukluğumu, gençliğimi düşündüğümde aklıma hep cimnastik antrenmanlarım ve heyecandan diz kapaklarımın titrediği yarışmalarım geliyor. Güzellikleri kadar zorlukları da olan sporculuk kariyerimi en değerli, en özel, en faydalı şekilde harmanlayarak 7’den 70’e herkese egzersizle aktarabildiğim için çok şanslıyım. Ama inanın bu şansı kendime ben yarattım. Zorluklar karşısında motivasyonumu daima canlı tutarak enerjimin düşmesine asla izin vermedim. Hayatta her şeyin bir dengeden ibaret olduğunu düşünüyorum. Her zaman hırslı, kararlı, azimli, cesaretli ve disiplinli oldum. Bu sayede bugünlerde hayal ettiğimden çok daha ilerdeyim. Bunu sporcu geçmişime, öğrenme tutkuma ve akademik kariyerime borçluyum.

Sporcu Geçmişim

 • 1993 - 2006 Türkiye Cimnastik Federasyonu Lisanslı Sporcusu ve Milli Takım Kaptanı
 • 1993 – 2006 Artistik Cimnastik Türkiye Şampiyonu ( Farklı Yıllarda 10 Kez )
 • 2000 – 2006 Artistik Cimnastik Uluslar Arası Boğaziçi Turnuvası ( Farklı Yıllarda 6 Kez )
 • 2004 Amsterdam/ Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası
 • 2005 İspanya / Akdeniz Oyunları
 • 2005 Macaristan / Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası
 • 2005 Romanya / Artistik Cimnastik Pilioşti Turnuvası
 • 2005 İzmir / Üniversiteler Arası Dünya Şampiyonası
Akademik Kariyerim

 • 2004 – 2008 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu
 • 2005 – 2016 Türkiye Cimnastik Federasyonu Hakemlik Semineri / Milli Hakem
 • 2010 – 2011 Bahçeşehir Üniversitesi Spor Yöneticiliği Sertifika Programı
 • 2011 – 2013 Kagider Avrupa Kadın Girişimcileri Mentor Ağı Projesi
 • 2013 – 2013 Goldman Sach ve Özyeğin Üniversitesi işbirliği ile 10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı
 • 2015 - 2016 Flow Eğitim Danışmanlık Merkezi Koçluk Eğitim Programı
 • 2017 – 2019 Bilgi Üniversitesi Marka Okulu Dijital Pazarlama Yüksek Lisansı
Beni 22 yaşında genç kadın girişimci yapan;

"Ömür boyu sadece cimnastik antrenörü olarak kalmak istemiyorum, bir girişim yapmalıyım."

"Milli sporcuyum ama sporcu yetiştirmekten öte, sayısız çocuğu tüm sporların temeli olan cimnastik ile tanıştırmak istiyorum."

"Sporculuğum boyunca yaşadığım kaygı, korku, telaş kelimelerinin yerlerini heyecan, cesaret, mutluluk kelimeleri ile değiştireceğim bir dünya yaratmak istiyorum."

Bu 3 cümle bana Beden Atölyesi ‘ ni yaratmam için ilham verdi. Son yaptığım yüksek lisans sayesinde ise bebeğim dediğim Beden Atölyesi’ ne bir kardeş geldi ve 2018’de Dream Party markasını yarattım. Ayrıca Ebru Karaduman olarak dijital platformlardan ve marka işbirlikleri ile 7’ den 70’ e herkesi sporla buluşturuyorum.

2018 – 2020 yılları arasında Victoria Secrets’ ın spor koleksiyonu Victoria Sport ile imzaladığım anlaşma beni Türkiye Victoria Sports Marka Elçisi yaptı. Böylelikle dijital mecralarda motivasyonum daha da arttı ve devamında Fitwell uygulaması ile daha çok kişiye egzersiz yaptırma fırsatı yakaladım.

2020 yılına geldiğimizde tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi dönemi ile yeni bir süreç başladı. Sürecin başlangıcında instagram ve youtube üzerinden yaptığım canlı yayınlarda beraber yorulduk beraber enerjimize enerji, gücümüze güç kattık. Dijital platformlardaki performansım beni Star TV ekranlarına taşıdı. Artık hafta içi her gün Evde Hareket Zamanı isimli egzersiz programım ile evlerinize konuk oluyorum. Çok mutluyum herkes benimle spor yapıyor! İnanın bana attığınız mesajlar çok değerli ve çok özel. Çoğu zaman hepsine yetişemiyor ve cevap veremediğim için üzülüyorum. Bu durum bana Ebru Karaduman Live ile sizlerle buluşma motivasyonu sağladı. Bugüne kadar canlı yayınlar ve televizyondan hep sizler beni izlediniz.

Şimdi sıra bende! Zoom uygulaması üzerinden gerçekleştireceğim online eğitim, kamp, spor koçluğu gibi programlar ile ben de sizleri göreceğim ve tüm sorularınıza birebir cevap vereceğim için çok mutlu ve heyecanlıyım. Kendinizi bana bırakın!

SPORA BAHANE YOK!


STAR TV YOUTUBE INSTAGRAM FITWELL