Ebru KARADUMAN


2 Kasım 1986 yılında İstanbul’da doğdum. Çok hareketli bir çocuk olduğum için 3 yaşında annem tarafından Cimnastiğe yönlendirildim ve 17 yıl profesyonel olarak Artistik Cimnastik yaptım. Uluslararası turnuvalarda ülkemi başarı ile temsil etmiş Milli bir Sporcuyum.

2004 yılında Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Cimnastik Antrenörlüğü bölümüne başladım. Okul yıllarım boyunca birçok özel okul ve kulüpte cimnastik antrenörü olarak görev aldım. 2008 yılında üniversiteden mezun olur olmaz, tüm çocuklar spora cimnastik ile başlamalı ve ben farklı projeler yaratıp girişimlerde bulunmalıyım diyerek, 2009 yılı Ocak ayında Ebru Karaduman Beden Atölyesi’ ni kurdum.


Üniversiteyi bitirip hemen arkasından işini kurmuş genç bir kadın girişimci olarak, eğitim hayatıma hiç ara vermedim, kendime ve kariyerime fayda sağlayacak birçok eğitime katıldım ve katılmaya devam ediyorum. Bu eğitimler sayesinde Beden Atölyesi dışında da birçok işi severek yapıyorum. Çünkü rutin olmayı sevmiyorum, bileğimde hep farklı bilezikler olmasını ve bunlar sayesinde 7’den 70’e herkese dokunabilmeyi seviyorum.

Aktif olarak artistik cimnastik milli hakemliğimi sürdürüyorum. Sporculuktan hakemliğe transfer olmak bambaşka bir duygu. Hakemlik masasında çoğu zaman, mayomu giyip minderlerin üzerine koşmak istiyorum:) Çok severek yaptığım diğer bir işim ise profesyonel sporulara koçluk yaparak, sporculuk kariyerlerine farkında olarak devam etmelerini sağlamak. Bir de kamera önünde olmaktan ve bilgilerimi aktarmaktan son derece keyif alıyorum. TRT 3 Spor, Bloomberg HT , Sports Tv ekranlarında uzun soluklu projelerde egzersiz uzmanı ve sunucu olarak yer aldım. Sayısız dergi, web sitesi, gazete vb. mecralarda çocuk ve yetişkinlere yönelik spora dair bilgilendirici yazılar yazdım ve yazmaya devam ediyorum. Bunların dışında son yıllarda gelişen digital platform ayak uydurmassam olmaz diyerek bir youtube kanalı açtım. Kanalımda önceliği cimnastik olan eğitici, öğretici, bilgilendirici ve motive edici paylaşımlar ile spor severlerle buluşuyorum.