Her Başarılı Sporcunun Arkasında Bir ‘’ ANNE ‘’ Vardır...

Daha 3 yaşındaymışım ve annem, sadece evde tüketemediğim enerjimi kendime faydalı bir biçimde harcamam için beni cimnastiğe götürmüş. Başlangıçta her şey çocuğa faydalı olsun, evde boş oturmasın diye başlamış. Nerden bilsin ki, bu yol da 17 yıl git gel, git gel yapacağını... Yıllarını kızının başarılı bir sporcu olabilmesi için harcayacağını..

Küçükken bazen korkar, bazen yorulur, bazen sıkılır, bazen oyun oynamayı özlerdim, özlediğim birçok şey daha olurdu, ama annem beni hep cimnastiğe götürürdü. Hayatta hiç bir şey engel olamazdı o antremanlara gitmemize. Anneme yıllarca ne kimse destek oldu, nede kimse engel olabildi... O hep benim kızım iyi bir sporcu olacak diye, hayatını ona göre şekillendirdi.

6 yaşına gelip lisanslı sporcu olunca haftanın 6 günü en az 3 saatlik antremanlarım başladı,. Her geçen yıl gittikçe ağırlaşan bu programa ayak uydurmak hiçte kolay olmadı. Ben zaman zaman yeter, istemiyorum, sevmiyorum, bırakıyorum diye isyan bayraklarını çektim. Ama annem, asla pes etmedi! Yeri geldi annemden nefret ettim, çünkü küçüktüm ve bilmiyordum ki, sporun bana ne faydası olacağını! Bugün yazılarımla burada olabilmeme sebep olacağını...

Şimdi dönüp bakıyorum arkama, hatırlıyorum o anneme kızdığım zamanları ve yüzümde kocaman bir tebessüm oluşuyor. Şükrediyorum, iyi ki annem vazgeçmemiş diyorum. Sadece kendimle kalmıyorum, benim yürüdüğüm yollarda şuan yürüyen birçok öğrenci ve anne tanıyorum. Bu sporculuk serüvenin de, anneler çocuklardan daha çalışıyor, daha çok heyecanlanıyor, daha çok yoruluyor. Çünkü çocuk sadece sporunu yapmakla yükümlüyken, annenin sorumluluklarını sıralamakla bitiremeyiz.

Ta ki bu sorumluluklar, başarılı bir sporcu olduktan sonra bile devam ediyor. Ben bugün, en erken yaşta birçok çocuğa spor yapma imkanı sağlıyorum ve yine benim en büyük desteğim ANNEM!

Mayısın ikinci Pazar günü yani bu hafta anneler günü ve ben bir sporcu olarak, başta kendi canım annemin sonra tüm sporcu annelerinin gününü bu yazımla kutlamak istedim. Bugün sevilip sayılıyorsam, bugün bir şeyleri başarabiliyorsam, bugün maddi ve manevi ayakta durabiliyorsam yıllarca annemin verdiği emekten kaynaklanıyor. Kendimi çok şanslı hissediyorum, her şeye rağmen pes etmeyip beni yıllarca inandığı yolda yürüten bir anneye sahip olduğum için. Eğer o bu kadar vizyonlu, o bu kadar bana emek vermeseydi bugün bu yazıyı bile yazıyor olamazdım.

Herkesin huzurunda anneme ve çocuklarına emek veren tüm annelere teşekkür ediyorum...